Dostępne Terminy
Cel główny
kursu
Celem kursu jest nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności palpacji struktur anatomicznych kończyny dolnej i stawu biodrowego oraz prowadzenia testów funkcjonalnych i kinezjologii stosowanej w tych obszarach.
Absolwenci kursów Dobrej Szkoły Ortopodologii (DSO) i Zintegrowanych Metod Terapii Manualnej z kodem ABSOLWENT otrzymują rabat w wysokości 500 zł.
Ważna informacja
Jest to kolejny krok w rozwoju wiedzy z zakresu anatomii. Z doświadczenia wiemy, że są kursanci, którzy przed przystąpieniem do szkolenia, chcieliby uzupełnić lub przypomnieć sobie wiedzę z anatomii teoretycznej, funkcjonalnej, radiologicznej, rozwojowej oraz zapoznać się z normami anatomicznymi i wadami występującymi w obrębie stóp. Wspólnie z Instruktorami podjęliśmy decyzję, aby umożliwić Państwu zdobycie tej wiedzy w promocyjnej cenie.
Z szacunku do Waszych finansów oferujemy 20% rabatu na szkolenia online (w programie jest również część warsztatowa z ćwiczeniami praktycznymi):
MODUŁ PODSTAWOWY: Anatomia i biomechanika stóp i kończyn dolnych z elementami radiologii
MODUŁ ROZWIJAJĄCY: Anatomia i biomechanika kończyn dolnych – staw biodrowy, staw kolanowy z elementami radiologii
Aby skorzystać z rabatu należy podczas rejestracji wpisać kod rabatowy ROZWOJANATOMII.
Po ukończeniu kursu
ANATOMIA PALPACYJNA – TOPOGRAFICZNA – KOŃCZYNA DOLNA I STAW BIODROWY
- Znasz anatomię topograficzną kończyny dolnej i miednicy z zakresu układu kostno-stawowego, więzadłowego, mięśniowego, powięziowego, krwionośnego, nerwowego,
- Znasz anatomię funkcjonalną w obrębie stawów kończyny dolnej i miednicy,
- Stosujesz wiedzę do palpacji struktur miednicy i kończyny dolnej,
- Wykonujesz testy funkcjonalne służące badaniu fizykalnemu miednicy i kończyny dolnej, w tym w szczególności:
-oceniasz funkcjonalność stawów kończyny dolnej i miednicy,
-wnioskujesz nt. funkcjonalności stawów i struktur mięśniowo-powięziowych,
-wykonujesz odruchy ścięgniste w obrębie kończyny dolnej,
- Wykonujesz testy funkcjonalne i prowokacyjne dedykowane diagnostyce różnicującej schorzeń i dysfunkcji kończyny dolnej i miednicy w obrębie: stawów, więzadeł, nerwów oraz struktur mięśniowo-powięziowych (densyfikacje, punkty spustowe, hipertonia/hipotonia mięśni etc.),
- Wykonujesz testy kinezjologii stosowanej wg Georga Goodhearta oraz znasz powiązania testowanych mięśni z narządami wewnętrznymi.
Organizacja kursu
ANATOMIA PALPACYJNA – TOPOGRAFICZNA – KOŃCZYNA DOLNA I STAW BIODROWY
- kurs trwa 20 h, realizowany jest w praktycznym warsztacie z doświadczonymi Instruktorami,
- kurs realizowany przez placówkę kształcenia ustawicznego, dzięki czemu możesz uzyskać na nie dofinansowanie (KFS, BUR, fundusze lokalne).
Tematyka
Kursu
- Anatomia topograficzna miednicy i kończyny dolnej z zakresu układu kostno-stawowego, więzadłowego, mięśniowego, powięziowego, krwionośnego, nerwowego,
- Anatomia funkcjonalna w obrębie stawów kończyny dolnej i miednicy,
- Palpacja struktur miednicy i kończyny dolnej w praktyce terapeuty i diagnosty,
- Testy funkcjonalne służące diagnostyce kończyny dolnej i miednicy
-Ocena funkcjonalności stawów kończyny dolnej i miednicy,
-Ocena funkcjonalności struktur mięśniowo-powięziowych,
-Odruchy ścięgniste.
- Testy funkcjonalne i prowokacyjne dedykowane diagnostyce różnicującej schorzeń i dysfunkcji kończyny dolnej i miednicy w obrębie: stawów, więzadeł, nerwów oraz struktur mięśniowo-powięziowych (densyfikacje, punkty spustowe, hipertonia/hipotonia mięśni etc.),
- Testy kinezjologii stosowanej wg Georga Goodhearta oraz znasz powiązania testowanych mięśni z narządami wewnętrznymi.
CZAS TRWANIA: 20h / Tryb: stacjonarny/ Po kursie: Certyfikat i zaświadczenie MEN
KURS,
I CO DALEJ ?
- Możesz wykonać kolejny krok w rozwoju anatomicznym i dołączyć na kurs Anatomii sekcyjnej kończyny dolnej, na którym będziesz miał możliwość nabywać wiedzę i umiejętności w zakresie anatomii kończyn dolnych, poprzez zajęcia sekcyjne na nieutrwalonych preparatach.
- Zamów indywidualny login i hasło do specjalistycznego sklepu online, uzyskaj rabaty gabinetowe na produkty niezbędne w codziennej praktyce.
Co warto
wiedzieć przed
samym kursem?
- Po rejestracji na kurs skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne dotyczące kursu.
- Po kursie uzyskujesz Certyfikat Ukończenia kursu oraz Zaświadczenie MEN,
- Realizujemy kursy poprzez refundację, np. BUR, KFS, ze środków unijnych, etc.,
- Kursy prowadzone realizowane są w trybie grupowym, dla zorganizowanych grup (np. z jednej placówki) lub indywidualnie.
Kto poprowadzi
ten kurs?
dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko
Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.
Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy etc.
Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.
Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl
Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.
KRZYSZTOF KONIOR
Magister fizjoterapii, obecnie doktorant Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wieloletni specjalista w dziedzinie rehabilitacji, praktykujący terapię manualną, kinezjologię stosowaną, P-DTR i osteopatię, Współzałożyciel placówki medycznej Centrum Zdrowia w Nowogardzie. Autor kursu „Terapia Manualna w ujęciu kompleksowym”. Absolwent wielu kursów z zakresu terapii manualnej, stabilizacji centralnej, kinezjologii stosowanej, P-DTR a także osteopatii oraz diagnostyki obrazowej. W ramach poszerzania swojej wiedzy uczestniczył w wielu operacjach ortopedycznych oraz w pracy z ciałem w prosektorium. Pasjonat naturoterapii, fizjologii człowieka i pracy organizmu w odniesieniu do strefy psychoemocjnalnej i chemicznej na środowisko wewnętrzne organizmu i powiązań z chorobami narządu ruchu. Autor publikacji naukowych z obszaru rehabilitacji.
ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: eduPODOLOGIA.pl – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN
Możesz lubić także
-
Dobra szkoła OrtopodologiiDOBRA SZKOŁA ORTOPODOLOGII (DSO) DLA FIZJOTERAPEUTÓW I SPEC. REHABILITACJI – PAKIET IV MODUŁÓW KURSU
To 5-cio dniowy (44h) pakiet kursów ortopodologicznych, realizowany w trybie online oraz stacjonarnym, zawierający 4 kursy DSO (Dobrej Szkoły Ortopodologii), zaczynając od anatomii i biomechaniki ...Czas trwania: 44h / 5,5 dnia Ścieżka edukacyjna: kurs zupełny (kompleksowy)Program kursu -
Dobra szkoła OrtopodologiiANATOMIA I BIOMECHANIKA STÓP I KOŃCZYN DOLNYCH
Celem głównym kursu jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności w zakresie oceny budowy i funkcjonalności stóp i kończyn dolnych, norm anatomicznych, wartości referencyjnych, z ...Czas trwania: 8h / 1 dzień / online Ścieżka edukacyjna: I-wszy moduł pakietu kursów Dobra Szkoła Ortopodologii (DSO)Program kursu