Dobra szkoła Ortopodologii

ANATOMIA PALPACYJNA - TOPOGRAFICZNA - KOŃCZYNA DOLNA I STAW BIODROWY

ANATOMIA PALPACYJNA - TOPOGRAFICZNA
TESTY FUNKCJONALNE I KINEZJOLOGICZNE
KOŃCZYNA DOLNA I STAW BIODROWY

Absolwenci kursów Dobrej Szkoły Ortopodologii i Zintegrowanych Metod Terapii Manualnej otrzymują rabat 500 zł.

Certyfikat i zaświadczenie MEN Czas trwania: 20h / 3 dni

Dostępne Terminy

Data startu 8 lipca 2024
Miejscowość Szczecin
Wolne miejsca 6/15
Tryb Stacjonarny
Cena 3.000

Cel główny
kursu

Celem kursu jest nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności palpacji struktur anatomicznych kończyny dolnej i stawu biodrowego oraz prowadzenia testów funkcjonalnych i kinezjologii stosowanej w tych obszarach.

Absolwenci kursów Dobrej Szkoły Ortopodologii (DSO) i Zintegrowanych Metod Terapii Manualnej z kodem ABSOLWENT otrzymują rabat w wysokości 500 zł.

Ważna informacja

Jest to kolejny krok w rozwoju wiedzy z zakresu anatomii. Z doświadczenia wiemy, że są kursanci, którzy przed przystąpieniem do szkolenia, chcieliby uzupełnić lub przypomnieć sobie wiedzę z anatomii teoretycznej, funkcjonalnej, radiologicznej, rozwojowej oraz zapoznać się z normami anatomicznymi i wadami występującymi w obrębie stóp. Wspólnie z Instruktorami podjęliśmy decyzję, aby umożliwić Państwu zdobycie tej wiedzy w promocyjnej cenie.

Z szacunku do Waszych finansów oferujemy 20% rabatu na szkolenia online (w programie jest również część warsztatowa z ćwiczeniami praktycznymi):

MODUŁ PODSTAWOWY: Anatomia i biomechanika stóp i kończyn dolnych z elementami radiologii

MODUŁ ROZWIJAJĄCY: Anatomia i biomechanika kończyn dolnych – staw biodrowy, staw kolanowy z elementami radiologii

Aby skorzystać z rabatu należy podczas rejestracji wpisać kod rabatowy ROZWOJANATOMII.

Po ukończeniu kursu
ANATOMIA PALPACYJNA – TOPOGRAFICZNA – KOŃCZYNA DOLNA I STAW BIODROWY

 • Znasz anatomię topograficzną kończyny dolnej i miednicy z zakresu układu kostno-stawowego, więzadłowego, mięśniowego, powięziowego, krwionośnego, nerwowego,
 • Znasz anatomię funkcjonalną w obrębie stawów kończyny dolnej i miednicy,
 • Stosujesz wiedzę do palpacji struktur miednicy i kończyny dolnej,
 • Wykonujesz testy funkcjonalne służące badaniu fizykalnemu miednicy i kończyny dolnej, w tym w szczególności:

-oceniasz funkcjonalność stawów kończyny dolnej i miednicy,
-wnioskujesz nt. funkcjonalności stawów i struktur mięśniowo-powięziowych,
-wykonujesz odruchy ścięgniste w obrębie kończyny dolnej,

 • Wykonujesz testy funkcjonalne i prowokacyjne dedykowane diagnostyce różnicującej schorzeń i dysfunkcji kończyny dolnej i miednicy w obrębie: stawów, więzadeł, nerwów oraz struktur mięśniowo-powięziowych (densyfikacje, punkty spustowe, hipertonia/hipotonia mięśni etc.),
 • Wykonujesz testy kinezjologii stosowanej wg Georga Goodhearta oraz znasz powiązania testowanych mięśni z narządami wewnętrznymi.

Organizacja kursu

ANATOMIA PALPACYJNA – TOPOGRAFICZNA – KOŃCZYNA DOLNA I STAW BIODROWY

 • kurs trwa 20 h, realizowany jest w praktycznym warsztacie z doświadczonymi Instruktorami,
 • kurs realizowany przez placówkę kształcenia ustawicznego, dzięki czemu możesz uzyskać na nie dofinansowanie (KFS, BUR, fundusze lokalne).

Tematyka
Kursu

 • Anatomia topograficzna miednicy i kończyny dolnej z zakresu układu kostno-stawowego, więzadłowego, mięśniowego, powięziowego, krwionośnego, nerwowego,
 • Anatomia funkcjonalna w obrębie stawów kończyny dolnej i miednicy,
 • Palpacja struktur miednicy i kończyny dolnej w praktyce terapeuty i diagnosty,
 • Testy funkcjonalne służące diagnostyce kończyny dolnej i miednicy

-Ocena funkcjonalności stawów kończyny dolnej i miednicy,
-Ocena funkcjonalności struktur mięśniowo-powięziowych,
-Odruchy ścięgniste.

 • Testy funkcjonalne i prowokacyjne dedykowane diagnostyce różnicującej schorzeń i dysfunkcji kończyny dolnej i miednicy w obrębie: stawów, więzadeł, nerwów oraz struktur mięśniowo-powięziowych (densyfikacje, punkty spustowe, hipertonia/hipotonia mięśni etc.),
 • Testy kinezjologii stosowanej wg Georga Goodhearta oraz znasz powiązania testowanych mięśni z narządami wewnętrznymi.

CZAS TRWANIA: 20h / Tryb: stacjonarny/ Po kursie: Certyfikat i zaświadczenie MEN

KURS,
I CO DALEJ ?

 • Możesz wykonać kolejny krok w rozwoju anatomicznym i dołączyć na kurs Anatomii sekcyjnej kończyny dolnej, na którym będziesz miał możliwość nabywać wiedzę i umiejętności w zakresie anatomii kończyn dolnych, poprzez zajęcia sekcyjne na nieutrwalonych preparatach.
 • Zamów indywidualny login i hasło do specjalistycznego sklepu online, uzyskaj rabaty gabinetowe na produkty niezbędne w codziennej praktyce.

Co warto
wiedzieć przed
samym kursem?

 • Po rejestracji na kurs skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne dotyczące kursu.
 • Po kursie uzyskujesz Certyfikat Ukończenia kursu oraz Zaświadczenie MEN,
 • Realizujemy kursy poprzez refundację, np. BUR, KFS, ze środków unijnych, etc.,
 • Kursy prowadzone realizowane są w trybie grupowym, dla zorganizowanych grup (np. z jednej placówki) lub indywidualnie.

Kto poprowadzi
ten kurs?

dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko

Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.

Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy etc.

Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.

Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl

Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.

 

KRZYSZTOF KONIOR

Magister fizjoterapii, obecnie doktorant Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wieloletni specjalista w dziedzinie rehabilitacji, praktykujący terapię manualną, kinezjologię stosowaną, P-DTR i osteopatię, Współzałożyciel placówki medycznej Centrum Zdrowia w Nowogardzie. Autor kursu „Terapia Manualna w ujęciu kompleksowym”. Absolwent wielu kursów z zakresu terapii manualnej, stabilizacji centralnej, kinezjologii stosowanej, P-DTR a także osteopatii oraz diagnostyki obrazowej. W ramach poszerzania swojej wiedzy uczestniczył w wielu operacjach ortopedycznych oraz w pracy z ciałem w prosektorium.  Pasjonat naturoterapii, fizjologii człowieka i pracy organizmu w odniesieniu do strefy psychoemocjnalnej i chemicznej na środowisko wewnętrzne organizmu i powiązań z chorobami narządu ruchu. Autor publikacji naukowych z obszaru rehabilitacji.

ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: eduPODOLOGIA.pl  – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN

Możesz lubić także

NEWSLETTER
OTRZYMUJ PIERWSZY
NAJNOWSZE INFORMACJE  Płatności obsługuje
  • Zostań fanem
  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności