Poznaj
naszych Instruktorów

dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko

Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.

Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy PWO15.

Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.

Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl.

Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.

Absolwentka kursów z zakresu ultrasonografii, osteopatii, kinezjologii stosowanej, psychosomatyki, anatomy trains oraz PDT-R.

W szkole eduPODOLOGIA.pl prowadzi autorskie kursy z zakresu szczegółowej diagnostyki  kończyn dolnych, chodu, równowagi, w oparciu o tradycyjne i nowoczesne metody stosowane w posturologii – czteromodułowy kurs Dobrej Szkoły Ortopodologii, kursy w zakresie metodologii odciążania stóp w procesie podologicznym – Warsztat profesjonalnego odciążania stóp PWO15 oraz Warsztat profesjonalnego odciążania stóp PWO15 – KURS ROZWIJAJĄCY.

mgr Krzysztof Konior

Magister fizjoterapii, doktorant Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, wykładowca akademicki. Współautor publikacji badawczo-naukowych w zakresie rehabilitacji narządu ruchu. Wieloletni specjalista w dziedzinie rehabilitacji, praktykujący terapię manualną, kinezjologię stosowaną, P-DTR i osteopatię, Współzałożyciel placówki medycznej Centrum Zdrowia w Nowogardzie.

Autor kursu „Terapia Manualna w ujęciu kompleksowym”. Absolwent wielu kursów z zakresu terapii manualnej, stabilizacji centralnej, kinezjologii stosowanej, Zoga Movement, P-DTR, psychosomatyki a także osteopatii oraz diagnostyki obrazowej. W ramach poszerzania swojej wiedzy uczestniczył w wielu operacjach ortopedycznych oraz w pracy z ciałem w prosektorium. Pasjonat naturoterapii, fizjologii człowieka i pracy organizmu w odniesieniu do strefy psychoemocjonalnej i chemicznej na środowisko wewnętrzne organizmu i powiązań z chorobami narządu ruchu.

W szkole eduPODOLOGIA.pl prowadzi autorski, pięciomodułowy kurs „Zintegrowane metody terapii manualnej z elementami diagnostyki posturalnej i funkcjonalnej”.

Monika Marglewska

Specjalistka podologii i ortopodologii, nauczyciel akademicki na kierunku ortopodologia. Prelegent konferencji medycznych i podologicznych. Współautor publikacji naukowych. Autorka indywidualnych kursów z zakresu specjalistycznej pielęgnacji stóp. Instruktor z obszaru projektowania indywidualnych wkładek odciążających, odciążeń podologicznych oraz rehabilitacji w praktyce podologa.

Od 16 lat w czynnej praktyce zawodowej. Prowadzi gabinet podologiczny we współpracy interdyscyplinarnej z wieloma specjalistami branży medycznej.

W praktyce zawodowej kieruje się holistycznym podejściem do pacjenta, uwzględniając w procedurach diagnostycznych sferę psychoemocjonalną, biomechaniczną i strukturalną.

Wykorzystując nowoczesne  rozwiązania i procedury łączy metody terapeutyczne szukając najlepszych rozwiązań przyczynowo – skutkowych.

W procesie terapeutycznym w obrębie stóp realizuje procedury rehabilitacyjne, podologiczne oraz indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne.

Zachwyt nad funkcjonowaniem ludzkiego ciała i umysłu zachęca ją do nieustannego pogłębiania swojej wiedzy, a także dzielenia się nią. Swą wiedzę, wachlarz metod i umiejętności wykorzystuje w indywidualnej pracy z pacjentem, tak by prowadzone terapie były wsparciem całego organizmu w dążeniu do zdrowia i utworzenia warunków do jego przejawiania się w każdym aspekcie życia człowieka ~ fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym.

Absolwentka wielu kursów z zakresu podologii, ortopodologii, kinezjologii stosowanej, osteopatii, psychosomatyki i Zoga Movement.

W szkole eduPODOLOGIA.pl prowadzi autorski, pięciomodułowy kurs ’Rehabilitacja w praktyce podologa’.

mgr Alina Kirpichnikova

Podolog, ortopodolog. Absolwentka kursów z zakresu rehabilitacji narządu ruchu w praktyce podologicznej oraz psychosomatyki. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła od współpracy ze specjalistami w Polsce i zagranicą, gdzie rozbudziła w sobie pasję do ortopodologii. Poprzez udział w pracach badawczo-naukowych z zakresu ortopodologii, rozwija swój warsztat praktyczny o prace rozwojowe w zakresie produktów ortopedycznych. Osoba wielu zdolności: we współpracy ze Specjalistami jako tłumaczka – z wiedzą merytoryczną i praktyczną.

W szkole eduPODOLOGIA.pl asystentka kursów Dobrej Szkoły Ortopodologii oraz wsparcie we współpracy międzynarodowej.

mgr Anna Walińska

Fizjoterapeuta, właściciel placówki FIKOU Fizjoterapia, która prowadzi działalność na śląsku, a także mobilną i konsultacyjną w całej Polsce uczestnicząc i asystując w kursach z zakresu ortopodologii, ortopedii, neurologii. Swoją drogę rozpoczynała od nauczania ruchu w różnych dyscyplinach sportu oraz terapii ruchem jako trener przygotowania motorycznego. Obecnie większa część pracy to praca indywidualna z pacjentem w gabinecie.

Absolwentka kursów z zakresu neurodynamiki klinicznej, ultrasonografii, ortopodologii, terapii wiscelarnej, radiologii, treningu funkcjonalnego i medycznego, kinesiotapingu i wielu innych.

W szkole eduPODOLOGIA.pl asystentka kursów Dobrej Szkoły Ortopodologii oraz asystent Jose Palomara na kursach z zakresu P-DTR.

Rafał Mosur

Specjalista podologii i ortopodologii – jak sam mówi o sobie, „pasjonat zawodu”. Od 2016 roku właściciel dobrze prosperującego gabinetu kosmetycznego ManiSecret Biłgoraj. Od 2020 roku właściciel gabinetu podologicznego PodoPerfect.

Wciąż rozwija swoją wiedzę z zakresu podologii, ortopodologii oraz rehabilitacji, aby wdrażać nowe rozwiązania do swojej praktyki. Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu.

W swojej codziennej praktyce stawia na interdyscyplinarność i współpracuje z ortopedą oraz fizjoterapeutami. Wiedzę ortopodologiczną wykorzystuje w pracy ze sportowcami – głównie z biegaczami oraz kolarzami.

W szkole eduPODOLOGIA.pl Instruktor warsztatu profesjonalnego odciążania stóp PWO15.

mgr Kinga Gonta

Właściciel Centrum Diagnostyki Stóp i Podologii Ortogenic, magister fizjoterapeuta, absolwentka wydziałów Fizjoterapii i Wychowania Fizycznego na AWF-ie we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na kierunków: fizjoterapia oraz podologia. Współautorka publikacji naukowych z zakresu ortopodologii. Specjalistka ortopodologii oraz korekty wad postawy. W swojej pracy stosuje zintegrowane metody terapii, łącząc i koordynując zespół fizjoterapeutów, podologów i dietetyka.

Autorka procedur profilaktyki wad postawy u dzieci w procesie autokorekty, z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych oraz terapeutycznych. We wrocławskich przedszkolach realizuje program profilaktyki i korekcji wad postawy, włączając w proces metody obiektywnej oceny postępów terapii. Projektuje i wdraża indywidualne rozwiązania zaopatrzenia ortopedycznego do celów rehabilitacji.

W szkole eduPODOLOGIA.pl Instruktor kursu „Projektowanie indywidualnego obuwia ortopedycznego” oraz „Staż ortopodologiczny”

NEWSLETTER
OTRZYMUJ PIERWSZY
NAJNOWSZE INFORMACJE    Płatności obsługuje
    • Zostań fanem
    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności