Dobra szkoła Ortopodologii

Spotkanie edukacyjne dla Partnerów PODOLOGIA.pl

zaawansowane metody diagnostyki posturalnej - studia przypadków.
Kurs stacjonarny Czas trwania: 16h / 2 dni / stacjonarnie Ścieżka edukacyjna: Kurs specjalistyczny Dobrej Szkoły Podologii (DSO)

Dostępne Terminy

Data startu 10 października 2024
Miejscowość Szczecin
Wolne miejsca 17/20
Tryb Stacjonarny
Cena 500

Cel główny

Kurs skierowany jest do Specjalistów sieci współpracy partnerskiej PODOLOGIA.pl. Jego głównym celem jest rozwój wiedzy i umiejętności z obszaru metodologii badań posturalnych, projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, obuwia indywidualizowanego. To również kurs służący omówieniu kierunków rozwoju usług i produktów, w tym programów badań profilaktycznych np. dzieci, pacjentów z grup ryzyka, wraz z możliwościami ich finansowania. To również nasz wspólny czas na omówienie tematów wskazanych przez naszych Partnerów.

TREŚCI REALIZOWANE PODCZAS KURSU:

 • powtórzenie procedur diagnostyki posturalnej z zakresu Dobra Szkoła Ortopodologii – studium przypadków,
 • najnowsze doniesienia badawczo – naukowe z obszaru diagnostyki posturalnej, patologii stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu, wad rozwojowych etc.,
 • innowacje w zakresie projektowania i wykonania indywidualnych wkładek ortopedycznych i obuwia ortopedycznego,
 • programy badań populacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, sportowców, pacjentów z grup ryzyka (np. programy profilaktyki ZSC, chorób wieku starszego),
 • tematy różne: procedury, nowości, wsparcie.

CZAS TRWANIA: 16h / Tryb: stacjonarny

 

Organizacja kursu

 • Kurs skierowany jest do Specjalistów sieci współpracy partnerskiej PODOLOGIA.pl, którzy odbyli szkolenie z zakresu Dobrej Szkoły Ortopodologii i w praktyce wykonują indywidualne wkładki ortopedyczne PODOLOGIA.pl (tj. gabinetów oferujących metodologię badań posturalnych oraz indywidualne wkładki ortopedyczne, obuwie indywidualizowane etc., wg metodologii PODOLOGIA.pl –  eduPODOLOGIA.pl – POSTUROLOGIA.pl) -> aby dowiedzieć się więcej o współpracy zapraszamy na stronę www.podologia.pl lub www.posturologia.pl.

 

Co warto
wiedzieć przed
samym kursem?

 • Po rejestracji na kurs skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne dotyczące kursu,
 • Kurs realizowany jest w formie warsztatowej – zabierz ze sobą wyniki badań, które chcesz przedyskutować w zespole Partnerów.

Kto poprowadzi
ten kurs?

dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko

Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.

Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy etc.

Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.

Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl

Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.

ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: eduPODOLOGIA.pl  – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN

NEWSLETTER
OTRZYMUJ PIERWSZY
NAJNOWSZE INFORMACJE  Płatności obsługuje
  • Zostań fanem
  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności