Dostępne Terminy
Cel główny
kursu
Kurs skierowany jest do Specjalistów, którzy ukończyli szkolenie Warsztat profesjonalnego odciążania stóp – PWO 15. Głównym celem jest rozwój wiedzy i umiejętności z obszaru metodologii odciążeń stóp, projektowania profesjonalnych wkładek odciążających PWO15 oraz aplikacji wklejanych bezpośrednio do obuwia. Ponadto to kurs służący omówieniu kierunków rozwoju usług i produktów, w tym programów przesiewowych badań stóp, ocenie posturalnej postawy ciała. To również czas na omówienie tematów wskazanych przez Specjalistów oraz przeanalizowanie trudnych przypadków, z którymi spotykają się w swojej praktyce.
Tematyka
kursu
- Praktyczny warsztat trudnych przypadków w pytaniach i odpowiedziach,
- Przesiewowe badanie stóp, w tym metody:
– antropometryczne,
– testy funkcjonalne,
– anatomia palpacyjna,
– badanie fizykalne, - Ocena posturalna postawy ciała, ustawienie miednicy i kończyn dolnych,
- Warsztat praktyczny badań fizykalnych postawy ciała, czyli… „jak postawa ciała może wpływać na zmiany przeciążeniowe?” – elementy diagnostyki i elementy palpacji niezbędne do wykonania PWO15,
- Warsztat praktyczny projektowania i wykonywania kombinacji aplikacji i wkładek odciążających PWO15.
CZAS TRWANIA: 16h / Tryb: stacjonarny
Organizacja spotkania
- Szkolenie skierowane do Specjalistów, którzy odbyli szkolenie Warsztat profesjonalnego odciążania stóp – PWO 15 i w praktyce wykonują profesjonalne wkładki odciążające PWO15.
- Szkolenie jest dwudniowe i trwa 16 godzin.
Co warto
wiedzieć przed
samym spotkaniem?
- Po rejestracji na spotkanie skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne.
- Kurs realizowany w formie warsztatowej – zabierz ze sobą wyniki badań, które chcesz przedyskutować w zespole Specjalistów.
Kto poprowadzi
ten kurs?
dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko
Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.
Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy etc.
Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.
Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl
Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.
ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: eduPODOLOGIA.pl – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN