Dobra Szkoła Podologii

SPOTKANIE EDUKACYJNE DLA SPECJALISTÓW PWO15

ZAAWANSOWANE METODY ODCIĄŻANIA STÓP
ROZSZERZENIE WIEDZY
KURS STACJONARNY Czas trwania: 16h / 2 dni / stacjonarnie Ścieżka edukacyjna: SPOTKANIE EDUKACYJNE DLA SPECJALISTÓW PWO15

Dostępne Terminy

Data startu 24 października 2024
Miejscowość Szczecin
Wolne miejsca 7/20
Tryb Stacjonarny
Cena 1.000

Cel główny
kursu

Kurs skierowany jest do Specjalistów, którzy ukończyli szkolenie Warsztat profesjonalnego odciążania stóp – PWO 15. Głównym celem jest rozwój wiedzy i umiejętności z obszaru metodologii odciążeń stóp, projektowania profesjonalnych wkładek odciążających PWO15 oraz aplikacji wklejanych bezpośrednio do obuwia. Ponadto to kurs służący omówieniu kierunków rozwoju usług i produktów, w tym programów przesiewowych badań stóp, ocenie posturalnej postawy ciała. To również czas na omówienie tematów wskazanych przez Specjalistów oraz przeanalizowanie trudnych przypadków, z którymi spotykają się w swojej praktyce.

Tematyka
kursu

 1. Praktyczny warsztat trudnych przypadków w pytaniach i odpowiedziach,
 2. Przesiewowe badanie stóp, w tym metody:
  – antropometryczne,
  – testy funkcjonalne,
  – anatomia palpacyjna,
  – badanie fizykalne,
 3. Ocena posturalna postawy ciała, ustawienie miednicy i kończyn dolnych,
 4. Warsztat praktyczny badań fizykalnych postawy ciała, czyli… “jak postawa ciała może wpływać na zmiany przeciążeniowe?” – elementy diagnostyki i elementy palpacji niezbędne do wykonania PWO15,
 5. Warsztat praktyczny projektowania i wykonywania kombinacji aplikacji i wkładek odciążających PWO15.
CZAS TRWANIA: 16h / Tryb: stacjonarny

Organizacja spotkania

Co warto
wiedzieć przed
samym spotkaniem?

 • Po rejestracji na spotkanie skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne.
 • Kurs realizowany w formie warsztatowej – zabierz ze sobą wyniki badań, które chcesz przedyskutować w zespole Specjalistów.

Kto poprowadzi
ten kurs?

dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko

Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.

Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy etc.

Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.

Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl

Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.

ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: eduPODOLOGIA.pl  – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN

NEWSLETTER
OTRZYMUJ PIERWSZY
NAJNOWSZE INFORMACJE  Płatności obsługuje
  • Zostań fanem
  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności