Dobra szkoła Ortopodologii

Konsultacje dla Partnerów PODOLOGIA.pl - online

zaawansowane metody diagnostyki posturalnej - studia przypadków.
Kurs online Czas trwania: 3h / online Ścieżka edukacyjna: Kurs specjalistyczny Dobrej Szkoły Podologii (DSO)

Dostępne Terminy

Data startu 6 września 2024
Miejscowość Aplikacja ZOOM
Wolne miejsca 9/20
Tryb On-line
Cena 0
Data startu 4 listopada 2024
Miejscowość Aplikacja ZOOM
Wolne miejsca 12/20
Tryb On-line
Cena 0

Cel główny

To spotkanie edukacyjne online dla Specjalistów sieci współpracy partnerskiej PODOLOGIA.pl. Jego głównym celem jest rozwoju wiedzy i umiejętności z obszaru metodologii badań posturalnych, projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, obuwia indywidualizowanego.

CZAS TRWANIA SPOTKANIA EDUKACYJNEGO: 3 h

TREŚCI REALIZOWANE PODCZAS KURSU:

 • studium przypadków wskazanych przez Specjalistów,
 • powtórzenie procedur diagnostyki posturalnej z zakresu Dobra Szkoła Ortopodologii – studium przypadków,
 • najnowsze doniesienia badawczo – naukowe z obszaru diagnostyki posturalnej, patologii stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu, wad rozwojowych etc.,
 • nowości i ewentualne zmiany w zakresie projektowania i wykonania indywidualnych wkładek ortopedycznych i obuwia ortopedycznego,
 • tematy różne – organizacja pracy, wsparcie, procedury.

CZAS TRWANIA: 3h / Tryb: online

Organizacja kursu

 • Kurs skierowany jest do Specjalistów sieci współpracy partnerskiej PODOLOGIA.pl (tj. gabinetów oferujących metodologię badań posturalnych oraz indywidualne wkładki ortopedyczne, obuwie indywidualizowane etc., wg metodologii PODOLOGIA.pl –  eduPODOLOGIA.pl – POSTUROLOGIA.pl) -> aby dowiedzieć się więcej o współpracy zapraszamy na stronę www.podologia.pl lub www.posturologia.pl.

 

Co warto
wiedzieć przed
samym kursem?

 • Po rejestracji na kurs skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne dotyczące kursu,
 • Kurs realizowany jest w formie warsztatowej – zabierz ze sobą wyniki badań, które chcesz przedyskutować w zespole Partnerów.

Kto poprowadzi
ten kurs?

dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko

Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA.pl. Nauczyciel dyplomowany. Za osiągnięcia w obszarze kształcenia i edukacji dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko została nagrodzona Nagrodą Kuratora Światy za „Wybitne Osiągnięcia w Edukacji i Oświacie” oraz otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Autorka publikacji naukowych, współautor podręczników dla podologów i kadr pielęgniarskich, wytycznych z obszaru prewencji chorób stóp oraz programów kształcenia kadr medycznych z obszaru diagnostyki posturalnej.

Autorka i koordynator populacyjnych programów badań postawy osób w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki i terapii chorób stóp, kończyn dolnych. Poprzez pracę naukową i praktykę zawodową, realizowaną w interdyscyplinarnym zespole kadr medycznych opracowała i wdrożyła indywidualne produkty medyczne z obszaru zaopatrzenia ortopedycznego, tj. indywidualne wkładki ortopedyczne oraz indywidualne wkładki odciążające stopy etc.

Pracę badawczo-naukową oraz edukacyjną skoncentrowała w obszarze schorzeń stóp i kończyn dolnych, zaburzeń chodu i równowagi. W tym obszarze szczególną uwagę poświęciła innowacyjnym, obiektywnym i powtarzalnym metodom diagnostyki stóp i postury tj. m.in. pedobarografia, diagnostyka sensomotoryczna etc. W konsekwencji opracowała procedury diagnostyczne, które znajdują praktyczne zastosowanie w profilaktyce i rehabilitacji wad postawy, chorób rozwojowych narządu ruchu dzieci i młodzieży, problemów diabetologicznych, przeciążeniowych, sportowych etc.

Naucza metodologii badań posturalnych zespoły interdyscyplinarne, tj. fizjoterapeutów, spec. rehabilitacji, kadry pielęgniarskie, podologów/podiatrów oraz lekarzy, w kursach specjalistycznych szkoły eduPODOLOGIA.pl

Współautorka programu studiów podyplomowych ORTOPODOLOGIA. Współzałożycielka sieci współpracy gabinetów ortopodologicznych, PODOLOGIA.pl.

ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: eduPODOLOGIA.pl  – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN

NEWSLETTER
OTRZYMUJ PIERWSZY
NAJNOWSZE INFORMACJE  Płatności obsługuje
  • Zostań fanem
  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności