Logo EduPodologia

Poznań

 


O PROWADZĄCYCH

 dr n. o zdr. Jan Głodowski
pielęgniarz, specjalista ortopodologii

Specjalizuje się w zakresie badań ortopodologicznych i aspektów profesjonalnej obsługi pacjenta (działalność naukowa w tym obszarze). W codziennej pracy zajmuje się podologią, diagnostyką aparatu ruchu, analizą wzorców chodu, diagnostyką sensomotoryczną i projektowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych, ponadto – doborem obuwia, koordynacją prac zespołu interdyscyplinarnego Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji, zabiegami z zakresu podologii i ortonyksji.

Człowiek wielu pasji (w tym do diagnostyki pedobarograficznej, nowoczesnych technologii i medycyny opartej na faktach). Dzięki korporacyjnym i międzynarodowym doświadczeniom zdobytym w innych branżach, na medycynę i aspekty medyczne patrzy w odmienny sposób – szczególnie pod względem jakości obsługi pacjenta, oferowanych produktów i usług. Ukończył wiele kursów z zakresu biomechaniki aparatu ruchu, projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, anatomii i biomechaniki stopy, diagnostyki pedobarograficznej i sensomotorycznej, ortonyksji i metod korekcji wrastających paznokci. Zamiłowanie do aplikacji mobilnych zaskutkowało ukończeniem studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (kierunek: Nowoczesne Aplikacje Webowe i Mobilne, 2015), zaś kwestie zarządzania zgłębiał podczas studiów podyplomowych ukończonych również na WSB w Poznaniu (kierunek: Zarządzanie, 2017). Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek pielęgniarstwo (studia licencjackie, magisterskie), studia doktoranckie (2009-2016) i uzyskanie tytułu dr n. o zdr. (Wydział Nauk o Zdrowiu, UMP w Poznaniu, 2017).

Wykładowca akademicki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ramach programów anglojęzycznych UMP (kierunków: medycyna, stomatologia, fizjoterapia), pracownik międzynarodowych korporacji w obszarach wielokanałowej obsługi klienta/pacjenta, branży informatycznej. Specjalista ortopodologii i biomechaniki chodu od roku 2017.

Uczestnik licznych konferencji, warsztatów i kursów poświęconych nowoczesnym metodom diagnostyki i leczenia schorzeń aparatu ruchu. Współzałożyciel funkcjonującego od 2017 roku Centrum Orotpodologii i Rehabilitacji TerraCare w Poznaniu, pomysłodawca i współtwórca innych marek rodziny Terra: TerraMedica – konferencje i szkolenia medyczne dla chcących wiedzieć więcej i TerraVision – realizacje video i streamowanie wydarzeń on-line. Z pasją odkrywa rzeczy nowe, a każdy dzień traktuje jako możliwość nauki (m.in. pokory i cierpliwości).

dr n. o zdr. Katarzyna B. Głodowska
pielęgniarka, wykładowca akademicki, specjalistka ortopodologii

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, wykładowca akademicki, pielęgniarka zafascynowana podologią i diagnostyką opartą na faktach. Specjalista ortopodologii, współzałożycielka Centrum Ortopodologii i Rahabilitacji TerraCare. Od 12 lat w roli dydaktyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu – w ramach nauczania studentów kierunków: lekarski, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia (zafascynowana tematyką wielokulturowości w medycynie, etyką, historią medycyny i innych kierunków medycznych). Wielokrotnie wyróżniana nagrodami dydaktycznymi – indywidualnymi i zespołowymi przez władze uczelni. Codziennie uświadamia studentom jak ważnym elementem jest aspekt humanizmu i opieki holistycznej w procesie utrzymania zdrowia, przywracania, ale także leczenia. Propagatorka pracy w zespole interdycypilnarnym – bo jak opiekować się pacjentem to tylko w najlepszym zespole specjalistów. W zespole Terra Care odpowiedzialna za dbanie o najmłodszych pacjentów. Wierzy, że jak najwcześniejsze rozpoczęcie dbania o aparat ruchu małych pacjentów, przy wykorzystaniu gamy dostępnych i powszechnych elementów, o których rodzice nie zawsze mogą pomyśleć, że są w ich zasięgu – jest niezwykle ważne. Inspiruje kolejne osoby w obszarze dydaktyki, stale pracuje nad poprawą jakości kształcenia, wykorzystując nowoczesne systemy nauczania i nowe technologie – na co dzień prowadzi zajęcia w ramach webinarów, wideokonferencji, aplikacji mobilnych, a nawet transmisji live (chociażby na portalu społecznościowym facebook).

Uczestnik licznych konferencji, warsztatów i kursów poświęconych nowoczesnym metodom diagnostyki i leczenia schorzeń aparatu ruchu. Autorka licznych publikacji naukowych – artykułów i monografii. Współredaktor i redaktor książek naukowych.
Współautorka programów edukacyjnych, organizatorka międzynarodowych projektów dydaktycznych i naukowych, kierownik i koordynator grantów naukowych.
Prywatnie studentka kierunku psychologia na poznańskim oddziale Uniwersytet SWPS.


KONTAKT
tel: 793061061
e-mail: centrum@terracare.pl


JAK DOJECHAĆ?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej