Dostępne Terminy
Cel główny
Kurs skierowany jest do Specjalistów pracujących zintegrowanymi metodami terapii manualnej, którzy odbyli szkolenie z tego zakresu w placówce eduPODOLOGIA.pl. Jego głównym celem jest powtórzenie oraz rozwój wiedzy i umiejętności z obszaru terapii manualnej. To również warsztat praktyczny pokazujący zastosowanie nauczonych metod w codziennej pracy z Pacjentem – drugiego dnia kursu będziemy praktykować z zaproszonymi Pacjentami.
TREŚCI REALIZOWANE PODCZAS KURSU:
- powtórzenie procedur diagnostyki postawy z oceną funkcjonalną oraz lokalną oceną struktur narządu ruchu,
- powtórzenie praktycznych umiejętności terapii manualnej (TM), w ujęciu zintegrowanym, z obszaru metod: mięśniowo-powięziowych, osteopatycznych (jak np. HVLA, MET, BLT oraz terapii czaszkowo-krzyżowej), chiropraktycznych, mobilizacji czynnych, neurobilizacji, kinezjologii stosowanej etc.,
- warsztat praktyczny – zastosowanie zdobytych umiejętności z zaproszonymi Pacjentami,
- innowacje w zakresie zintegrowanych metod terapii manualnej,
- tematy różne: procedury, nowości, wsparcie.
CZAS TRWANIA: 16h / Tryb: stacjonarny
Organizacja kursu
- Kurs skierowany jest do Specjalistów pracujących zintegrowanymi metodami terapii manualnej, którzy odbyli szkolenie z tego zakresu w placówce eduPODOLOGIA.pl. -> aby dowiedzieć się więcej na temat szkolenia zapraszamy na stronę ZINTEGROWANE METODY TERAPII MANUALNEJ
Co warto
wiedzieć przed
samym kursem?
- Po rejestracji na kurs skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne dotyczące kursu,
- Kurs realizowany jest w formie warsztatowej – jeśli masz potrzebę to zabierz ze sobą wyniki badań, które chcesz przedyskutować w zespole Specjalistów.
Kto poprowadzi
ten kurs?

KRZYSZTOF KONIOR
Magister fizjoterapii, obecnie doktorant Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wieloletni specjalista w dziedzinie rehabilitacji, praktykujący terapię manualną, kinezjologię stosowaną, P-DTR i osteopatię, Współzałożyciel placówki medycznej Centrum Zdrowia w Nowogardzie. Autor kursu „Terapia Manualna w ujęciu kompleksowym”. Absolwent wielu kursów z zakresu terapii manualnej, stabilizacji centralnej, kinezjologii stosowanej, P-DTR a także osteopatii oraz diagnostyki obrazowej. W ramach poszerzania swojej wiedzy uczestniczył w wielu operacjach ortopedycznych oraz w pracy z ciałem w prosektorium. Pasjonat naturoterapii, fizjologii człowieka i pracy organizmu w odniesieniu do strefy psychoemocjnalnej i chemicznej na środowisko wewnętrzne organizmu i powiązań z chorobami narządu ruchu. Autor publikacji naukowych z obszaru rehabilitacji.