Dobra Szkoła Rehabilitacji

Kinezjologia - poziom zaawansowany

Terapia kinezjologiczna w problemach psychoemocjonalnych Czas trwania: 5 dni / 40h Ścieżka edukacyjna: Certyfikat MEN (kurs pełny)

Dostępne Terminy

Data startu 16 maja 2022
Miejscowość Szczecin
Wolne miejsca 7/10
Tryb Stacjonarny
Cena 3.300

Cele i tematyka – kursu

MODUŁ I – Wstęp do neuroenergetycznej kinezjologii: Brain Formatting i Physiology Formatting

Brain Formatting i Physiology Formatting to kursy wstępne Kinezjologii Neuroenergetycznej (NK), stworzonej około 20 lat temu przez Hugo Tobara w Australii. NK to jeden z najbardziej prężnie rozwijających się kierunków kinezjologii na świecie, w którym obecnie jest już około 100 opracowanych kursów, m.in. Metafory czakr, Równoważenie wg 5 elementów, Neuronalne Kanały Emocji, których można się uczyć w Polsce tylko w Akademii Kinezjologii, oraz wiele więcej. Obydwa kursy są wprowadzeniem do NK. Umożliwiają zapoznanie z:

 • koncepcją obwodu pozwalającego na prowadzenie sesji terapeutycznej w kontekście danego problemu, z którym przychodzi klient/ pacjent,
 • oraz z tzw. formatami (mudra + punkt akupunkturowy).

Brain Formatting (BF) – to technika kinezjologiczna uwalniająca stres i przywracająca równowagę struktur mózgu. Pozwala uzyskać dostęp do poszczególnych części układu nerwowego w celu usunięcia z niego nagromadzonych informacji powodujących dysfunkcje fizyczne, psychiczne i społeczne. BF jest unikalną metodą wykorzystującą wiedzę Dalekiego Wschodu, medycyny hinduskiej oraz wiedzy współczesnej neurologii. Poprzez zastosowanie odpowiedniego ułożenia rąk (mudr) i punktów akupunkturowych osoba prowadząca sesję jest w stanie uzyskać dostęp do głębokich obszarów układu nerwowego na poziomie fizycznym i energetycznym. Każdy akord (mudra + punkt akupunkturowy) prowadzi do poszczególnych stref układu nerwowego (mózg, układ limbiczny, móżdżek, itd.). Poprzez zastosowanie testu mięśniowego lokalizuje się punkty będące w dysharmonii, a następnie doprowadza je do stanu równowagi za pomocą technik neurokinezjologicznych. Tym samym, usuwane są blokady z naszego organizmu, których najczęściej nie jesteśmy nawet świadomi. Brain Formatting to także kapitalne techniki zdjęcia stresu z połączenia:

 • mózg – serce,
 • mózg – układ trzewny.

Więcej: https://akademiakinezjologii.pl/brain-formatting/

Physiology Formatting (PF) – to technika kinezjologiczna uwalniająca stres z poszczególnych organów, która wykorzystuje wiedzę Dalekiego Wschodu i medycyny hinduskiej oraz najnowsze odkrycia współczesnej neurologii. Jej celem jest rozpoznanie stresów zarówno fizycznych, jak i energetycznych oraz przywrócenie organizmu do równowagi. Przy użyciu formatów neuroenergetycznej kinezjologii harmonizuje organy, a dodatkowe procesy  pomagają regulować:

 • dostępność wody,
 • dostępność tlenu,
 • wytwarzanie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania.

Dzięki temu zanikają blokady fizyczne w ciele, uczucie zmęczenia i stresu, cofają się symptomy chorobowe, ulega poprawie kondycja poszczególnych organów i całego ciała. PF odbudowuje naszą fizjologię, biochemię, energetykę i strukturę psychiczną. Dzięki temu pozwala przepracować praktycznie pełne spektrum problemów, które nas dotykają.

Więcej: https://akademiakinezjologii.pl/physiology-formatting/

MODUŁ II – Warsztat: emocje, autosabotaż, linia życia (generacje)

Autorski warsztat lek. med. Doroty Kalwajt wypełniony praktyczną wiedzą pozwalającą na głęboką pracę kinezjologiczną z emocjami w różnych kontekstach. To szczególnie ważne, ponieważ odnalezienie i „uwolnienie” emocji często bywa kluczowe w pracy z konkretnym bólem lub niechcianym schematem.

Treści i tematyka kursu

Praca ze emocjami

 • Wprowadzenie do tematu emocji.
 • Emocje pierwotne – technika MOPs.
 • Emocje dla 5 elementów – cykle Ko i Shen.
 • Praca z kołem emocji wg. Plutchika i innymi tabelami emocji.
 • Związek punktów akupunkturowych z emocjami – testy i sposoby korekcji.
 • Metody zdejmowania stresu w konkretnym kontekście.
 • Praca z uwalnianiem stresu z ciała po traumie (np. wypadek).

Praca z autosabotażem

 • Mechanizm autosabotażu – jak działa i skąd się bierze.
 • Sposoby rozpoznania autosabotażu.
 • Rodzaje autosabotażu: powierzchowny i czy głęboki, różnice.
 • Emocje powiązane są z autosabotażem.
 • Techniki usuwania autosabotażu dla przeprowadzenia w pełni prawidłowej sesji terapeutycznej.

Praca na „linii życia” oraz w generacjach

 • Techniki identyfikacji czasu powstania problemu. Pozwalają na korekcję w czasie kiedy dana emocja, czy sytuacja pojawiły się pierwszy raz, albo w czasie, który będzie najbardziej właściwy, aby zdjąć stres i uzdrowić schemat.
 • Poruszanie się w przekazach transgeneracyjnych, czyli w takich przypadkach, gdy „nasze” reakcje czy emocje nie są nasze, a są po prostu (niechcianym) spadkiem od przodków.

co warto
wiedzieć przed
samym kursem?

 • Warunkiem koniecznym do uczestnictwa jest znajomość testu mięśniowego.
 • Program jest opracowany jako całość. Nie ma możliwości uczestnictwa w wybranych częściach.
 • Po rejestracji na kurs skontaktujemy się z Tobą, aby przekazać Ci szczegóły organizacyjne dotyczące kursu.

Kto poprowadzi
ten kurs?

LEK. MED. DOROTA KALWAJT
Pediatra ze specjalizacją rehabilitacji medycznej. Pogromczyni stresu w ciele, jedyna instruktorka neurokinezjologii w Polsce. Od ponad 20 lat zafascynowana medycyną holistyczną. Na kursach na całym świecie stale zgłębia wiedzę na temat wpływu przeżyć i emocji na nasze zdrowie, aby jak najskuteczniej pomagać swoim pacjentom i dzielić się najnowszymi technikami kinezjologicznymi z kursantami Akademii. Wierzy, że my sami mamy ogromny wpływ na nasze zdrowie i uczy tego innych. I przede wszystkim… KOCHA TO CO ROBI!
Lek. med. Dorota Kalwajt jest jedyną osobą w Polsce posiadającą wiedzę i certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia wszystkich 4 stopni kursu Dotyku dla zdrowia oraz jedyną instruktorką Brain Formatting, Physiology Formatting i wielu innych metod neuroenergetycznej kinezjologii. Opracowuje także autorskie warsztaty pozwalające na lepsze porozumienie z ciałem własnym, lub ciałem pacjentów.

Więcej: https://akademiakinezjologii.pl/

YT: https://www.youtube.com/c/AkademiaKinezjologiilekmedDorotaKalwajt

FB: https://www.facebook.com/AkademiaKinezjologiilekmedDorotaKalwajt

NEWSLETTER
OTRZYMUJ PIERWSZY
NAJNOWSZE INFORMACJE  Płatności obsługuje
  • Zostań fanem
  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności