Logo EduPodologia

Kurs:

TAPING PODOLOGICZNY – WARSZAWA

EFEKT:

Rozpoznajesz wady kończyn dolnych w oparciu o tradycyjne testy funkcjonalne, za pomocą tapingu korygujesz wady, wzmacniasz i rozluźniasz struktury stóp i kończyn dolnych, przeciwdziałasz wadom, blokadom, przykurczom , eliminujesz obrzęki.

TREŚCI:

1. Podologia w ujęciu holistycznym – kompetencje podologa w procesie rehabilitacji oraz tworzeniu interdyscyplinarnego zespołu podologicznego.

2. Metody tradycyjne i komputerowe w diagnostyce stóp i kończyn dolnych – wady stóp i kończyn dolnych, objawy i przyczyny przeciążeń i zaburzeń w napięciu struktur.

3. Determinanty chodu – objawy chodu patologicznego, zaburzenia biomechaniczne

4. Powiązania wad stóp i kończyn dolnych ze zmianami podologicznymi (co przyczyną, co objawem)

5. Podstawowe testy funkcjonalne w podologii

6. Metody i techniki aplikacji tapów w odniesieniu do problemów ortopodologicznych – klasyfikacja tapingu ze względu na systemy fizjologiczne (skóra, powięź, układ limfatyczny, mięśnie, stawy)- aplikacje:
– profilaktyki wad kończyn dolnych
– przeciwobrzękowe
– obniżające / wzmacniające napięcie struktur
– stabilizujące
– korekcyjne

7. Wskazania i przeciwskazania do zastosowania tapingu podologicznego – kompetencje podologa

8. Pedagogizacja pacjenta w zakresie możliwych efektów działania tapingu

9. Wykonywanie tapingu podologicznego – warsztat przypadków

PROWADZĄCY:

mgr Tomasz Zdeb

  • absolwent Fizjoterapii, Pedagogiki terapeutycznej oraz Policealnej Szkoły Medycznej na kierunku Technik masażu
  • obecnie doktoryzuje się na WKFiPZ Uniwersytetu Szczecińskiego
  • certyfikowany terapeuta manualny, zrzeszony w Stowarzyszeniu Fizjoterapii Polskiej oraz Anatomy Trains Research Group Poland
  • dyplomowany fizjoterapeuta i terapeuta manualny, pasjonujący się holistycznym podejściem do zdrowia
  • w swojej codziennej praktyce wykorzystuje techniki mięśniowo-powięziowe łącząc je z osteopatycznymi technikami wisceralnymi
  • główne zainteresowania dotyczą wpływu mięśniowo-powięziowej terapii manualnej na poprawę jakości komponentu ruchu translatorycznegou pacjentów z dysfunkcją tylno-przedniej translacji kręgosłupa lędźwiowego
  • na co dzień przyjmuje w specjalistycznej przychodni NZOZ Spondylus

PO SZKOLENIU:

Usługa aplikacji tapingu podologicznego w Twoim gabinecie

RODZAJ CERTYFIKATU: zaświadczenie MEN

Szkoła edupodologia.pl to zarejestrowana Placówka Oświatowa MEN – nr REGON 363419083 oraz w Rejestrze Instytucji Oświatowych nr ew. 2.32/00129/2016

ADRES: PodoTrade, ul. Potażowa 43a, Warszawa 


Formularz zgłoszeniowy na kurs:


Dane osobowe:

* pola wymagane do uzyskania certyfikatu wydawanego na podstawie §18 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632)
Dane kontaktowe:Dane do faktury:Twoje zapytanie:
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem kursów i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem Państwa danych osobowych jest PODOLOGIA.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy al. Papieża Jana Pawła II 36. Państwa dane osobowe, przetwarzane są w celu prowadzenia i dokumentacji działań szkoleniowych. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres trwania działalności firmy, który obecnie nie jest możliwy do określenia, lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych. W celu zmiany danych, lub wycofania zgody na ich przetwarzanie prosimy o przesłanie dyspozycji w wiadomości na adres e-mail mb@podologia.pl. Dodatkowo mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przetworzenia i realizacji zapytania/ zamówienia. Państwa dane nie będą podlegały profilowaniu. Dane osobowe są pozyskiwane od osoby, której dane dotyczą. Państwa dane mogą również pochodzić ze źródeł powszechnie dostępnych (np. baz i rejestrów: REGON, NIP, Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG), Krajowy Rejestr Sądowy (KRS)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej