Logo EduPodologia

Kurs ukończony:

STOPA DZIECKA – ROZWÓJ, DIAGNOSTYKA, PROFILAKTYKA, REHABILITACJA

Efekty SZKOLENIA – czyli po kursie:

 1. Poznasz rozwój dziecka w procesie autokorekty, czyli “kiedy fizjologia?”,
 2. Przeprowadzisz diagnostykę stóp i kończyn dziecka – “Kiedy bilans – kiedy Ty?”,
 3. Przeprowadzisz badania przesiewowe stóp – poznasz Program badań przesiewowych dzieci w wieku przedszkolnych “Zdrowa nóżka” – realizowany od lat w placówkach własnych
 4. Poznasz procedury medyczne obsługi dziecka w gabinecie diagnostyki stóp i kończyn dolnych – kiedy i jak wierzyć, że “dziecko wyrośnie”,
 5. Wskażesz ćwiczenia stóp i kończyn dolnych w procesie autokorekty – profilaktyka a rehabilitacja i leczenie
 6. Poznasz elementy terapii manualnej stóp i kończyn dziecka, z uwzględnieniem problematyki asymetrii miednicy, długości kończyn etc.
 7. Zalecisz obuwie i wkładki ortopedyczne – “Kiedy – Komu – Co?”

  lek. med. Fiodor Tsmykau
   – Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej im. S. M. Kirowa w San-Petersburgu w Katedrze Balneologii i Fizjoterapii, spec. rehabilitacji medycznej. Jako specjalista rehabilitacji medycznej od ponad 20 lat prowadzi zabiegi terapii manualnej, specjalizując się głównie w zakresie terapii bólu kręgosłupa, wad postawy w ujęciu holistycznym (asymetrie, rotacje etc.) oraz terapii pooperacyjnej i pokontuzyjnej.
  Praktykował również w ośrodkach rehabilitacji, profilaktyki zdrowia i sportu. Pracował jako fizjoterapeuta polskiej kadry jeździectwa sportowego Klubu Osadkowski Sp.z o.o.
  W swojej codziennej pracy wykorzystuje również techniki terapii manualnej wywodzącej się z medycyny chińskiej i medycyny wojskowej.

mgr Kinga Gonta – Właściciel Centrum Diagnostyki Stóp i Podologii Ortogenic, fizjoterapeutka, absolwentka Wydziałów Fizjoterapia i Wychowania Fizycznego AWF Wrocław. Specjalistka ortopodologii oraz korekty wad postawy. W swojej pracy stosuje zintegrowane metody terapii, łącząc i koordynując zespół fizjoterapeutów, podologów i dietetyka. Opracowała autorskie procedury profilaktyki wad postawy u dzieci w procesie autokorekty, stosując innowacyjne rozwiązania diagnostyczne oraz terapeutyczne. We wrocławskich przedszkolach realizuje program profilaktyki i korekcji wad postawy, włączając w proces metody obiektywnej oceny postępów terapii. Projektuje i wdraża indywidualne rozwiązania zaopatrzenia ortopedycznego do celów rehabilitacji.

dr n. o zdr. inż. Aleksandra Bitenc-Jasiejko – Dyrektor SPONDYLUS, nauczyciel szkoły eduPODOLOGIA, właściciel sieci gabinetów PODOLOGIA.pl i FUNCTIONALMED.pl. Specjalistka metodologii badań stóp i kończyn dolnych oraz posturograficznych. Autorka programów edukacyjnych z zakresu procedur diagnostycznych oraz publikacji naukowych  m.in. z obszaru badań populacyjnych dzieci, pacjentów z grupy ryzyka ran przeciążeniowych oraz stawu Charcota. Koordynator zespołu fizjoterapeutów, podologów, lekarzy w placówce medycznej, specjalizującej się w leczeniu, rehabilitacji i profilaktyki schorzeń narządu ruchu. W praktyce zawodowej autorka programów badań populacyjnych diagnostyki schorzeń narządu ruchu, powstających w wyniku przeciążeń oraz profilaktyki wad postawy u osób w różnym wieku.  Autorka i współautorka edukacyjnych programów z zakresu diagnostyki pedobarograficznej, sensomotorycznej oraz podologii.

mgr Marta Jakacka – członek zespołu specjalistów SPOLNDYLUS – w praktyce zawodowej na co dzień pomaga pacjentom przez profesjonalną rehabilitację, kompleksową diagnostykę aparatu ruchu oraz komplementarne zaopatrzenie ortopodologiczne. Trener kursów praktycznych w placówce kształcenia ustawicznego i praktycznego eduPODOLOGIA.pl. Dyplomowany fizjoterapeuta (studia magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie). Specjalista Terapii mięśniowo-powięziowej Anatomy Trains-Neck, Jaw and Cranium: Advanced Soft Tissue Approaches wg T. Myers; ukończyła również szkolenie z zakresu Manipulacji Powięziowych – Fascial Manipulations wg L. Stecco w klinice Osteopatii i Rehabilitacji ACTIV w Poznaniu. Specjalista terapii Kinesiology Taping. Certyfikowany  Instruktor Fitness. Fizjoterapeuta Turniejowy Turnieju Tenisowego ATP Challanger Pekao Szczecin Open.

 
 1. ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: edupodologia.pl  – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN.
 2. DLA KOGO KURS:  dla podologów, fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, studentów kierunku fizjoterapia*
 3. DATA: 24-25 września 2018
 4. KONTAKT: kk@podologia.pl, 609 318 398

*kurs skierowany jest do osób, które posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu ruchu
** dokładny adres kursu zostanie podany w trakcie organizacji kursu, wraz z niezbędnymi informacjami służącymi organizacji kursu

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej