Logo EduPodologia

Kurs:

PODSTAWY KOREKCJI WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI- SZCZECIN

to kurs dla osób początkujących w obszarze korekcji wrastających i wkręcających paznokci. 16 godzin solidnej praktyki, z licznymi studiami przypadków. Na kursie odbędzie się również pokaz metody UniBrace i Kostka Arkady, abyśmy wspólnie mogli zaplanować Twój dalszy rozwój w obszarze ortonyksji. 

PROGRAM KURSU: 

 • Budowa aparatu paznokciowego
 • Przyczyny wrastania i wkręcania paznokci, 
 • Metodologia badań płytki paznokciowej (oglądowe, laboratoryjne, dermatoskopia, fotogrametria)
 • Metodologia korekcji wrastających i wkręcających paznokci oraz procedury pozabiegowe: tamponada, wstawki, ortonyksja: zasady działania sił w klamrach (klamra Frasera, klamry typu „M”, klamra tytanowa)
 • Rekonstrukcja paznokcia w procesie korekcji kształtu paznokcia,
 • Rozpoznawanie chorób okołopaznokciowych: włókniaki, brodawki podpaznokciowe, zmiany z grupy subungual (exostosis, osteoma, warts, fibroma)
 • Taping wałów okołopaznokciowych
 • Czerwone flagi w obrębie paznokci – czerniak (warsztat z dermatoskopem)
 • Postępowanie ze stanem zapalnym i ziarniną w obrębie wrastającego paznokcia
 • Przyczyny nawrotu wrastającego i wkręcającego paznokcia – związki problemu z zaburzeniami biomechaniki i wadami stóp
 • Pokaz zastosowania odciążeń przy wrastaniu i wkręcaniu paznokcia

 


PROWADZĄCY:


lek. med. Taras Semenyna, spec. podologii – członek zespołu specjalistów SPONDYLUS – w praktyce zawodowej na co dzień pomaga pacjentom przez profesjonalne zabiegi podologiczne oraz komplementarne zaopatrzenie ortopodologiczne. Trener kursów praktycznych w placówce kształcenia ustawicznego i praktycznego eduPODOLOGIA.pl. Dyplomowany lekarz (studia magisterskie na Tarnopolskim Uniwersytecie Medycznym). W Polsce Certyfikowany Instruktor Metody Arkady,  UniBraze oraz Specjalista Podologii. Autor programu kursu oraz procedury ELEKTROKOAGULACJA W PROCESIE TERAPII BRODAWEK.

ORGANIZATOR/ NADZÓR MERYTORYCZNY: edupodologia.pl – placówka kształcenia ustawicznego; certyfikacja MEN


DLA KOGO KURS: dla podologów, kosmetologów, lekarzy.
KONTAKT:  ap@podologia.pl, 783 967 137
CERTYFIKATY : ZAŚWIADCZENIE MEN


Formularz zgłoszeniowy na kurs:


Dane osobowe:

* pola wymagane do uzyskania certyfikatu wydawanego na podstawie §18 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632)
Dane kontaktowe:Dane do faktury:Twoje zapytanie:
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem kursów i akceptuję jego postanowienia.

Brak wolnych miejsc.


Administratorem Państwa danych osobowych jest PODOLOGIA.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy al. Papieża Jana Pawła II 36. Państwa dane osobowe, przetwarzane są w celu prowadzenia i dokumentacji działań szkoleniowych. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres trwania działalności firmy, który obecnie nie jest możliwy do określenia, lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych. W celu zmiany danych, lub wycofania zgody na ich przetwarzanie prosimy o przesłanie dyspozycji w wiadomości na adres e-mail mb@podologia.pl. Dodatkowo mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przetworzenia i realizacji zapytania/ zamówienia. Państwa dane nie będą podlegały profilowaniu. Dane osobowe są pozyskiwane od osoby, której dane dotyczą. Państwa dane mogą również pochodzić ze źródeł powszechnie dostępnych (np. baz i rejestrów: REGON, NIP, Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG), Krajowy Rejestr Sądowy (KRS)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej