Logo EduPodologia

Kurs:

Kinezjologia stosowana – MODUŁ II: Łańcuchy mięśniowo – powięziowe (MFC) wg koncepcji AK

Kinezjologia stosowana (Applied Kinesiology (AK)) to nauka w znaczny sposób powiązana z narządem ruchu, dlatego też jej rozwój w świecie medycznym jest mocno powiązany z pracą specjalistów rehabilitacji narządu ruchu. Koncepcja AK oparta jest na metodach diagnostyki ciała człowieka w oparciu o testu mięśni (TMM), poprzez fizjologiczne podstawy funkcjonowania połączeń mięśniowych z mózgiem i obwodowym układem nerwowym. Dzięki powiązaniu odruchu (informacji zwrotnej otrzymywanej przez TMM) metodologia badań AK pozwala nie tylko na diagnozowanie zaburzeń funkcjonalności narządu ruchu. Test mięśniowy umożliwia również na ocenę funkcjonalności narządów wewnętrznych, procesów biochemicznych oraz sfery psychoemocjonalnej człowieka. Zaawansowane metody diagnostyczne AK ostatecznie pozwalają lekarzom i innym specjalistom medycyny na badanie reakcji ciała na wewnętrzne i zewnętrzne czynniki, co znalazło ogromne zastosowanie w ocenie nietolerancji, alergii, zaburzeń funkcjonowania biochemicznego, uwzględniając zatrucia.

Metody terapeutyczne realizowane wg koncepcji Kinezjologii Stosowanej uwzględniają m.in. terapię manualną, mobilizacje, techniki mięśniowo-powięziowe, terapię czaszkowo-krzyżową, wisceralną – co w połączeniu z diagnostyką TMM pozwala specjalistom rehabilitacji narządu ruchu na skuteczną diagnostykę, wdrażanie holistycznych metod terapeu-tycznych (uwzględniając wszystkie sfery funkcjonowania człowieka).

Dzięki wysokorozwiniętym technikom diagnozowania sfery biochemicznej, AK znalazła również zastosowanie w terapii alergii i nietolerancji, planowaniu żywienia klinicznego, doborze suplementacji etc.

Zapraszamy na drugi moduł: Łańcuchy mięśniowo – powięziowe (MFC) wg koncepcji AK

Część teoretyczna:
1. Pojęcie integracji mięśniowo-powięziowej – System tensegracyjny
2. Anatomia mięśniowo-powięziowych łańcuchów tułowia i kończyn dolnych
3. Powierzchowny łańcuch brzuszny
4. Powierzchowny łańcuch grzbietowy
5. Łańcuch boczny
6. Łańcuch głęboki
7. Łańcuch spiralny

Część praktyczna:
1. Testy funkcjonalne i oglądowe zaburzeń MFC
2. Analiza funkcji struktur mięśniowo – powięziowych z zastosowaniem teorii jogi
3. Analiza chodu
4. Terapia manualna struktur mięśniowo-powięziowych
5. Joga – a terapia struktur mięśniowo – powięziowych

EFEKTY KURSU – PROWADZISZ DIAGNOSTYKĘ I TERPIĘ W OBRĘBIE ŁAŃCUCHÓW MIĘŚNIOWO – POWIĘZIOWYCH oraz:
– ustalasz przyczyny zaburzeń funkcjonalnych
– eliminujesz zaburzenia posturalne i funkcjonalne poprzez system tensegracyjny – planując etapy terapii
– analizujesz chód pacjenta
– stosujesz techniki terapii manualnej struktur mięśniowo-powięziowych

PROWADZĄCY: Dmitry Kuschik 

Specjalista rehabilitacji, praktykujący kinezjologię stosowaną i osteopatię,

Współzałożyciel stowarzyszenia kinezjologii stosowanej. Autor programów rehabilitacji w oparciu o łańcuchy mięśniowo – powięziowe. Absolwent narodowego medycznego uniwersystetu w kijowie uanm. Specjalista refleksologii szkoły t.v. gololobova oraz terapii chorób stawów szkoły n.a. wołyńkina.

W roku 2012 praktykuje w obszarze kinezjologii stosowanej oraz, a od 2014 r. Jest instruktorem kinezjologii stosowanej w akademii profesor l.f. vesilijevej, specjalizując się w korekcji dysfunkcji strukturalnych, ale również w obszarze terapii sfery biochemicznej, wisceralnej i psychoemocjonalnej (w oparciu o protokoły kinezjologii stosowanej).

W praktyce i edukacji wdraża metody shyshmakova yu.v. z obszaru biokinetyki oraz metody osteopatyczne w oparciu o własne wykształcenie szkoły g.m. krutova.

DATA: 30.06. – 02.07.2020

PRZEDSPRZEDAŻ: 1600 zł

CENA REGULARNA: 2000 zł

GDZIE: Podologia.pl, ul. Monte Cassino 36/11, Szczecin


Formularz zgłoszeniowy na kurs:


Dane osobowe:

* pola wymagane do uzyskania certyfikatu wydawanego na podstawie §18 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632)
Dane kontaktowe:Dane do faktury:Twoje zapytanie:
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem kursów i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem Państwa danych osobowych jest PODOLOGIA.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy al. Papieża Jana Pawła II 36. Państwa dane osobowe, przetwarzane są w celu prowadzenia i dokumentacji działań szkoleniowych. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres trwania działalności firmy, który obecnie nie jest możliwy do określenia, lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych. W celu zmiany danych, lub wycofania zgody na ich przetwarzanie prosimy o przesłanie dyspozycji w wiadomości na adres e-mail mb@podologia.pl. Dodatkowo mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przetworzenia i realizacji zapytania/ zamówienia. Państwa dane nie będą podlegały profilowaniu. Dane osobowe są pozyskiwane od osoby, której dane dotyczą. Państwa dane mogą również pochodzić ze źródeł powszechnie dostępnych (np. baz i rejestrów: REGON, NIP, Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG), Krajowy Rejestr Sądowy (KRS)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej